Yaman Kurt

İÇ MİMAR

1975 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara kolejinde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Çalışma hayatına çeşitli mimarlık ofislerinde başlamış ve 2003 senesinde kendi adı altında Yaman KURT Anonim Şirketini kurmuştur. Çalışmalarına Türkiye’nin önde gelen markaları ile devam etmekte ve her geçen gün iş gücünü arttırmaktadır.

Biz Kimiz?

Yaman Kurt iç Mimarlık A.Ş. tasarım ve taahhüt konularında hizmet veren, ürün ve mekan tasarlayan , bu süreçler içerisinde farklı disiplinleri yöneten bir tasarım firmasıdır.

2003 senesinde merkez ofis olan Ankara Çankaya’da faaliyete geçmiştir.Genişleyen iş hacmi sayesinde 2011 de İstanbul ve İzmirde’ki ofisle beraber yurt içi ve yurt dışında çeşitli projeler hayata geçmiştir.

Projelerimizi, fonksiyonel olarak çözüp, buna uygun olarak yapı ve strüktür kavramlarını geliştirip sanatsal değerlerle birleştirmekteyiz. İyi bir mimari tasarımın en önemli kriterlerinden birinin işveren(kullanıcı) tatmini olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle her aşamada etkileşim içinde kalınarak projeyi doğru bir şekilde ilerletmekteyiz. Kullanıcının bütçe, zaman ve farklı istekleri tarafımızdan irdelenerek uygun düzeylerde projeye yansıtılmakta ancak tasarım kalitesinden asla ödün verilmemektedir. Tasarım ve uygulama aşamalarında ekip çalışmasının bütünlüğüne inanarak farklı konularda uzman kişilerle veri alışverişi yaparak projeyi en doğru haliyle hayata geçirmekteyiz. Proje üzerinde herhangi bir soru işareti kalmaması ve kullanıcının daha iyi algılayabilmesi için 3d tasarım desteğiyle başarıyı tesadüfe bırakmayız. Kısacası Yaman Kurt İç Mimarlık her projenin kendine özgü olduğunu bilir, verileri değerlendirir bütçe zaman gibi soru işaretlerini akılcı bir çözümlemeyle neticelendirir, çağdaş malzeme, doğru ışığın kullanıldığı çağdaş mekânlar oluşturup değişen şartlara ayak uydurabilen ama onlara boyun eğmeyen mimari tasarımlar yaratmaktadır.

awards

publication

—-

—-

—-

—-

—-

—-

iletişim

+90 533 270 35 56

yaman@yamankurt.com.tr